Skip to:

W Centrum Konferencyjnym przy Hali Stulecia we Wrocławiu wręczono statuetki "Kropla Życia" lekarzom, sponsorom i przyjaciołom Wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, aktywnie działającym na rzecz małych pacjentów. Wśród wyróżnionych jest Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Statuetkę tą otrzymał już po raz drugi (poprzednio w 2009 roku).

Uroczystość tradycyjnie zgromadziła setki pacjentów z całej Polski, którzy powrócili do zdrowia. Po raz dziesiąty najmłodsi, którym udało się pokonać chorobę nowotworową, wzięli udział w spotkaniu dzieci wyleczonych z choroby nowotworowej.

Co roku wrocławski szpital przyjmuje ponad 6 tys. dzieci, z których 80 proc. zostaje wyleczonych. Dzięki tym sukcesom klinika uważana jest za jeden z najlepszych szpitali onkologii dziecięcej w Europie.

"Ja nie robię nic nadzwyczajnego, staram się najlepiej jak tylko potrafię wykonywać swoją pracę. Pomoc dzieciom chorym na tą niezwykle ciężką chorobę nie jest wyrazem dobrej woli Rzecznika Praw Dziecka ale obowiązkiem" - powiedział Marek Michalak po odebraniu wyróżnienia.